Image

Kampaň na očkování aktivních záloh

I v armádě "pracují jenom lidi", a tak se občas člověk dočká veselých překvapení. Nejsem z těch, kdo se někomu vnucuje a krmí ho svými nápady, nikoho nepřesvědčuju, že se něco dá dělat jinak, lépe. Jiná věc je, když někdo přijde a slušně požádá o radu v oboru, kde se pohybuju.

Jednoho dne jsem takovou radu dala. Poměrně jasnou, konkrétní, na odpovědi jsem si dala záležet, protože když už něco dělám, snažím se to dělat pořádně. Bohužel k mému nápadu, který se v původní podobě ujal a hodně šikovných lidí na tom nechalo kus kvalitní práce, se ex post přisral někdo, kdo celou věc totálně dojebal. Výsledkem bylo něco, co nikdo nepochopil. Heslo "Chráníme se společně" u obrázku muže a ženy (zdroj: Twitter AČR) si lze vskutku vyložit různě, a tak není divu, že vznikly nejrůznější parodie, z nichž tu nejslušnější lze uveřejnit.

Bylo mi to líto hlavně kvůli těm, kteří chybu neudělali a práci odvedli dobře. Komentáře na sítích typu "Tohle může vymyslet jenom guma!" si opravdu nezasloužili. Tým, který leták dělal, dobře znám a mrzí mě, že kvůli egu jednoho matláka se hodnocení veřejného mínění takhle zvrtlo. Česká armáda má kvalitní lidi, o tom jsem skálopevně přesdvědčená. Spousta lidí opravdu umí a strčí do kapsy kdekoho z privátního sektoru. Ale bohužel - stejně jako v civilních oborech tady narazíte na přehmaty a přešlapy.

V době, kdy jsem přednášela marketing na ČVUT, jsem svým studentům říkala, že bude určitě fajn, když si nastudují Kottlera a jiné maketingové vypalovačky. Ale že jim to bude celé k prdu, když nebudou používat selský rozum. A že budou-li pracovat v týmech, musí k nápadům svých kolegů při jejich rozvíjení přistupovat pokorně a s citem. Protože přístup namachrovaného aroganta, který ví všechno nejlépe, je pro týmovou spolupráci totální zkázou.