Komplexák

Komplexák. Slangový výraz pro tzv. komplexní výcvik, kdy několik dní trávíte v přírodě s batohem na zádech a samopalem v ruce a plníte různé úkoly.

Frčky

Frčky, respektive vojenské hodnosti. Každý voják musí bezpodmínečně znát, koho má před sebou. Z frček jsme byli Zmrdem na začátku donekonečna zkoušení, a když jsme nevěděli, bylo zle.

Granáty!!!

Ty krávo! Moje první slova po výbuchu mého prvního granátu. Ale nepředbíhejme...

Jídlo

Jídlo. Kvůli COVIDu je zavřená kantýna i jídelna. Jídlo nám tedy vozí Tatra přímo na ubytovnu, anebo na střelnici. Má to jednu výhodu a jednu nevýhodu.

Hlavně nepoblejt nadpraporčíka!

Dneska to bylo maso. Budíček relativně luxusně 5:30, ale v 7:00 už jsme vyzvedávali zbraně a s malou polní mašírovali na cvičnou střelnici.

Ustrojení

Právě nám skončila tříhodinová teorie spojovací techniky. Bohužel na mě dolehla spací krize a ani kapsle s kofeinem nezabrala. Jedna káva obsahuje cca 100mg kofeinu. My, chlapi, tady bereme kapsle s 300 mg a už nám to nějak nefunguje.

Zbraně

Zbraně. Věc, na které tady můžete snadno skončit. Potenciál průseru je u zbraní obrovský a v zásadě dvojí: ublížení na zdraví (případně smrt) a ztráta zbraně. Instruktoři jsou na cokoliv se zbraněmi hoooodně citliví, takže tady, kurvapyčo, fakt končí prdel.

Drsňárny

Drsňárny. Hodně lidí se ptá, jak je to s drsňárnama a buzerací. Odpověď je jednoduchá. Záleží, jakého máte instruktora. První čtyři dny jsme měli Zmrda (psala jsem). Byl fakt ujetej.