Cvičení POWERFUL WORD 2022

Cvičení POWERFUL WORD 2022

Podzimní mezinárodní cvičení POWERFUL WORD 2022 v režii Skupiny kybernetických sil a informačních operací se uskutečnilo ve spolupráci s armádami Německa, Slovenska a Maďarska.

powerful word 2022

Na Libavé jsme si opět pěkně zacvičili podle pečlivě připraveného scénáře, kdy jsme si vyzkoušeli boj s internetovými trolly, fake-news, otestovali jsme zvládnutí migrační vlny, odstrašení protivníka nástroji psychologické války i vyjednávání s civilním obyvatelstvem.

Hodně kolegů z AZ byli figuranti/herci, já se opět chopila role dotěrné novinářky. Ovšem - jak zasvěcení ví, redaktorka Horáková neskončila úplně šťastně, a tak ji v příštích letech bude muset zastoupit italská dračice Beatrice Pomodoro. :)
Všichni kolegové z AZ byli skvělí, bohužel ocenění od německých kolegů jsem opět dostala já, neb mě bylo zase všude plno...

Závěrem - zcela vážně - musím konstatovat, že mám radost, když jako vojáci AZ můžeme našim kolegům VZP něco nového přinést. Naše civilní odbornosti jsou na tak vysoké úrovni, že jsme kolegům VZP kvalitními partnery. Děkuju všem, se kterými jsem se na Libavé potkala, bylo to moc fajn.

O cvičení více v těchto zdrojích:

https://www.idnes.cz/zpravy/nato/armada-cviceni-powerfull-word-libava-vyber-psycho-informacni.A221016_145130_zpr_nato_inc

https://www.czdefence.cz/clanek/probiha-cviceni-kybernetickych-sil-a-informacnich-operaci-powerful-word-2022

Image

Office Address

123/A, Miranda City Likaoli
Prikano, Dope

Phone Number

+0989 7876 9865 9

+(090) 8765 86543 85

Email Address

info@example.com

example.mail@hum.com