Deník vojínky - zápisky

První probuzení ve Vyškově

První probuzení ve Vyškově, je pět ráno. Jsem na pokoji v posledním, šestém, podlaží, a jsem tu sama. Všichni - kvůli epidemii koronaviru - bydlíme sami, jen dva pokoje jsou vždycky propojené sociálním zařízením, tedy sprchou, záchodem a dvěma umyvadly.

Fyzické přezkoušení

Poprvé se na delší dobu dostáváme mimo „íčka“, čeká nás vstupní fyzické přezkoušení. Budeme běhat dvanáct minut, jednu minutu dělat sedy-lehy, kluci budou ještě navíc půl  minuty klikovat.

Zmrd

Na učebně při střelecké teorii mi v 8:30 můj sporttestr hlásil, že mám spálených už 400 kalorií. Mohla za to ranní rozcvička od 5:00, kterou vedl náš hlavní instruktor, jenž se nám hned první den představil jako "Zmrd".

Koťátko

První týden se Zmrdem byl docela krušnej. Tím víc jsme se těšili na to, až si naše čtvrté družstvo převezme po týdnu někdo jiný, protože při pohledu na ostatní instruktory jiných družstev bylo jasné, že hůř být nemůže.

Jde do tuhého

Jde do tuhého a fakt to není prdel. Dneska skončilo asi pět lidí (ještě se někteří nevrátili z nemocnice, kde jsou na vyšetření).

Zajebané kanady

Dnes to docela šlo. Ráno budíček ve 4:30, rozcvička 5:15. Výdej zbraní a pochod na cvičnou střelnici, kde probíhal poslední den "suchého" nácviku střeleb z pistole, sa58 a Brenu.

Pyčovole

Pyčovole. Další slovo, které patří do každodenního slovníku vojáka i instruktora: "Pyčovole, kdo vynese ty dojebaný várnice?" A "Pyčovole, co jste to dneska prováděli na střelnici?" Do Prahy se vrátím jako vyškovská kanálnice asi.

Ostré střelby

Dneska byly druhé ostré střelby. Střílelo se samopalem na 100 a 200 m na takové dřevěné pánaky, co v lepším případě spadnou (když se trefíte). Oficiálně to jsou terče číslo 6 a 8 (nutno znát ke zkouškám).

Drsňárny

Drsňárny. Hodně lidí se ptá, jak je to s drsňárnama a buzerací. Odpověď je jednoduchá. Záleží, jakého máte instruktora. První čtyři dny jsme měli Zmrda (psala jsem). Byl fakt ujetej.

Ustrojení

Právě nám skončila tříhodinová teorie spojovací techniky. Bohužel na mě dolehla spací krize a ani kapsle s kofeinem nezabrala. Jedna káva obsahuje cca 100mg kofeinu. My, chlapi, tady bereme kapsle s 300 mg a už nám to nějak nefunguje.

Jídlo

Jídlo. Kvůli COVIDu je zavřená kantýna i jídelna. Jídlo nám tedy vozí Tatra přímo na ubytovnu, anebo na střelnici. Má to jednu výhodu a jednu nevýhodu.

Frčky

Frčky, respektive vojenské hodnosti. Každý voják musí bezpodmínečně znát, koho má před sebou. Z frček jsme byli Zmrdem na začátku donekonečna zkoušení, a když jsme nevěděli, bylo zle.

Zbraně

Zbraně. Věc, na které tady můžete snadno skončit. Potenciál průseru je u zbraní obrovský a v zásadě dvojí: ublížení na zdraví (případně smrt) a ztráta zbraně. Instruktoři jsou na cokoliv se zbraněmi hoooodně citliví, takže tady, kurvapyčo, fakt končí prdel.

Hlavně nepoblejt nadpraporčíka!

Dneska to bylo maso. Budíček relativně luxusně 5:30, ale v 7:00 už jsme vyzvedávali zbraně a s malou polní mašírovali na cvičnou střelnici.

Granáty!!!

Ty krávo! Moje první slova po výbuchu mého prvního granátu. Ale nepředbíhejme...

Komplexák

Komplexák. Slangový výraz pro tzv. komplexní výcvik, kdy několik dní trávíte v přírodě s batohem na zádech a samopalem v ruce a plníte různé úkoly.

Podcast DENÍK VOJÍNKY

Chceš se dozvědět víc? Poslechni si podcast Deník vojínky, který je rozšířenou verzí Deníku. Součástí jsou i otázky a odpovědi, které na webu nenajdeš.

Podcast Deník vojínky je k poslechu na těchto platformách:

Image
Image
Image
Image

Office Address

123/A, Miranda City Likaoli
Prikano, Dope

Phone Number

+0989 7876 9865 9

+(090) 8765 86543 85

Email Address

info@example.com

example.mail@hum.com