Jídlo
freeimages.com

Jídlo

Jídlo. Kvůli COVIDu je zavřená kantýna i jídelna. Jídlo nám tedy vozí Tatra přímo na ubytovnu, anebo na střelnici. Má to jednu výhodu a jednu nevýhodu.
Výhoda je ta, že jsme ušetřeni fronty v jídelně, kam se nasere celá vojenská akademie, nevýhoda je ta, že už 14 dní žereme z ešáku.
Říká se, že ve Vyškově vaří nepřítel. Ale to jsou zlé větičky, zlá slovíčka. Vorvané matky jako já si mlaskají blahem, že nemusí vařit. Hodnotím to jako průměrnou závodku. Pro zamiňáky jen info, že v Černíně vaří výrazně lépe...
Máme snídani, obědy a večeře, přičemž skoro vždy máme tzv. přídavky. Jsou to obvykle čokolády, sušenky. Do Vyškova jsem si přivezla tašku těchto věcí s tím, že to tady sežeru někde v poli, ale zdá se, že to zase povezu všechno zpátky. Ovoce a zelenina jsou v množství menším než malém, takže musíme vitamíny doplňovat v tabletách.
Covidové opatření je ale stejně docela k hovnu, uvážíme-li fakt, že například kakao se zde servíruje tím stylem, že si každý v hrnci nabere svým plecháčkem. Ne, kakao jsem zde ještě neochutnala.
Když jsme na učebnách, máme kousek od třídy automaty na kávu, nápoje a sušenky. I když se nám očka klíží, smíme k automatům jen o víkendu. Zaměstnanci akademie si prý stěžují, že jim zobáci vykupují automaty.
Takže když kafe, tak jedině na pokoji ve varné konvici. Problém je, že to kafe skoro nikdy nestihnete dopít. Já si kvůli kafi vždycky přivstanu, ale vždycky půlku po návratu z rozcvičky vyleju.
Možná se ptáte, jestli se tady těma čokoládama a vojenskou stravou obecně vykrmíme. Co jsem tak slyšela, tak všichni zhubli.
Já asi nezhubla, ale jsem intenzivním zápřahem vyrýsovanější, což se dalo po tom všem čekat. Moje chlapecká postava je ještě více chlapecká...
Co se dnešního programu týče, tak střelecká příprava dnes nakonec probíhala na učebnách, rozebírali jsme kulomet 59 a RPG 7. Zítra budeme mít suchý nácvik na střelnici a v pondělí ostré. I když teda zítra to suché asi moc nebude, protože má chcát. Tak nám držte palce, ať nás v tom bahně nenechají rochnit moc dlouho.
Přeju všem, kurvapyčo, pěkný víkend bez zpíčených roušek. My tu ještě budeme vymrdávat s rouškama, pyčovole...

Podcast DENÍK VOJÍNKY

Chceš se dozvědět víc? Poslechni si podcast Deník vojínky, který je rozšířenou verzí Deníku. Součástí jsou i otázky a odpovědi, které na webu nenajdeš.

Podcast Deník vojínky je k poslechu na těchto platformách:

Image
Image
Image
Image

Office Address

123/A, Miranda City Likaoli
Prikano, Dope

Phone Number

+0989 7876 9865 9

+(090) 8765 86543 85

Email Address

info@example.com

example.mail@hum.com