Ostré střelby
freeimages.com

Ostré střelby

Dneska byly druhé ostré střelby. Střílelo se samopalem na 100 a 200 m na takové dřevěné pánaky, co v lepším případě spadnou (když se trefíte). Oficiálně to jsou terče číslo 6 a 8 (nutno znát ke zkouškám).
Na střelnici strašně chcalo a padaly kroupy, byla kosa a my, mokří na kost, drkotali zubama. Instruktoři na tom byli podobně a jeden se ke snížené viditelnosti vyjádřil v tom smyslu, že šel na hajzl a hodinu ho hledal.
Po samopalu jsme šli na cvičný granát. Je to docela náročný, protože je tam složitá metodika a navíc ten 600g granát je kurva těžkej a ja dohodim jen těsně k vyznačenému místu, kam má dopadnout. Až to pojedeme na ostro, asi to nebude úplně dobrý. Ale instruktor říkal, že je spíš důležitá ta metodika. Takže budu mít zkoušku splněnou, protože jsem to metodicky zvládla, ale bude mi to celý k hovnu, protože to řachne moc blízko a zbyde po mně mastnej flek (granát F1 má smrtící účinek 100 metrů, zraňující 200 metrů).
Po granátu jsme měli topografický přesun do kasáren. Bylo to jen asi 11km (naše skupinka nezabloudila a dorazila jako první), na zádech 12 kilo, ale po celém dni, kdy jsme byli na nohách, navíc promoklí na kost, to byla hodně členitým, bahnitým terénem nekonečná cesta.
Ráda bych dnes napsala zase něco kurvapyčo vtipnýho, ale nic mě nenapadá. Akorát jsem vylezla ze sprchy a jdu se oblékat, neb mám do 2:00 službu u skladu zbraní.
Zítra nás - kromě jiného - čekají 4 hodiny tělocviku a nějaká teorie. Moc zdravím a díky za všechny vzkazy. Vždycky se na ně těším.

Podcast DENÍK VOJÍNKY

Chceš se dozvědět víc? Poslechni si podcast Deník vojínky, který je rozšířenou verzí Deníku. Součástí jsou i otázky a odpovědi, které na webu nenajdeš.

Podcast Deník vojínky je k poslechu na těchto platformách:

Image
Image
Image
Image

Office Address

123/A, Miranda City Likaoli
Prikano, Dope

Phone Number

+0989 7876 9865 9

+(090) 8765 86543 85

Email Address

info@example.com

example.mail@hum.com