Pyčovole

Pyčovole

Pyčovole. Další slovo, které patří do každodenního slovníku vojáka i instruktora: "Pyčovole, kdo vynese ty dojebaný várnice?" A "Pyčovole, co jste to dneska prováděli na střelnici?" Do Prahy se vrátím jako vyškovská kanálnice asi.

Takže dnes jsme měli střelby. Jednoho kluka v půlce vyhodili, protože nevěděl, co má dělat, druhý dostal podmínečné vyloučení z kurzu. Už se nám to tady nějak rozpadá. Přijelo nás 65, už je nás jen 49 a jen v našem aktuálně sedmnáctičlenném družstvu jsou dva kandidáti na ukončení.

Před 10 dny se armáda prsila, že z 506 rekrutů šestitýdenní výcvik dokončilo 498. A teď tady má nonstop třítýdenní turbovýcvik, kde bude absolvovat max. dvě třetiny rekrutů. Doufám, že si někdo vyndá hlavu z prdele a zamyslí se nad způsobem, jakým se to tady vede.

Před dvaceti minutami jsem tu měla kontrolu na pokoji a dostala od instruktora mohutný pojeb, že mám tablet na stole. Dnes jsem se poprvé dostala na pokoj před desátou hodinou a hned něco dělala do práce. Jenže do 22 hod. nesmím dělat nic jiného než "zaměstnání", anebo samostudium. Bez mobilu, bez tabletu. Jen s knihami jako za císaře pána. Nikdo nebere v potaz, že jsme tu v mimořádné situaci zavření jak kokoti a že taky máme nějaké další potřeby, pyčovole.

Instruktory si taky občas dávám, aby si nemysleli, že jsem nějaký nedojebaný ořezávátko. Tak třeba dnes na střelbách nám chyběl jeden červený praporek, kterým se označuje palebná čára. Instruktor se ptal, jestli někdo nenosí rudé trenky a může je případně půjčit. Já se přihlásila, jestli by byla dostačující rudá tanga. Byl z toho trošku rozruch. :) 

Zítra nás opět čekají střelby, ze kterých se budeme přesouvat pěšky vojenským prostorem zpět jen s mapou a buzolou. Přemýšlím, jestli si nemám zabalit pyžámko.

Ještě jednou díky všem za milou podporu, je to od vás hezké. Dneškem jsem ukončila první část výcviku a jsem tímto vlastně v polovině (nepočítám-li závěrečné přezkoušení a dvoudenní komplexní výcvik v terénu). Abych se trochu pochlubila, přikládám terč z útočné pušky. Mějte se bájo, užívejte kafe, horké vany točeného piva a hlavně svobody. To je nejvíc.

Podcast DENÍK VOJÍNKY

Chceš se dozvědět víc? Poslechni si podcast Deník vojínky, který je rozšířenou verzí Deníku. Součástí jsou i otázky a odpovědi, které na webu nenajdeš.

Podcast Deník vojínky je k poslechu na těchto platformách:

Image
Image
Image
Image

Office Address

123/A, Miranda City Likaoli
Prikano, Dope

Phone Number

+0989 7876 9865 9

+(090) 8765 86543 85

Email Address

info@example.com

example.mail@hum.com