Ustrojení

Ustrojení

Právě nám skončila tříhodinová teorie spojovací techniky. Bohužel na mě dolehla spací krize a ani kapsle s kofeinem nezabrala. Jedna káva obsahuje cca 100mg kofeinu. My, chlapi, tady bereme kapsle s 300 mg a už nám to nějak nefunguje.
Nový instruktor je ale tolerantní, a tak nás nijak brutálně netrestá, maximálně nás postaví, anebo nechá opláchnout v umyvadle. Já, než jsem usnula, jsem se ze spojovací techniky dozvěděla, že na vysílačce RF-13 lze naladit rádio Impuls.
Dnes si napíšeme něco o ustrojení vojáka. Článek 26 (furt nevím čeho článek 26...) říká, že voják je povinen být řádně ustrojen a upraven. Znamená to, že třeba furt leštíme boty a zapínáme knoflíky. Kromě toho, že nesmíte být jako prase, ještě platí pravidlo jednotnosti. Tedy všichni vojáci musí být ustrojení stejně. Nás aktuálně 14 lidí v četě se tedy musí vždy předem domluvit, jestli si vezmeme krátké triko, anebo dlouhé. Jestli pasek, anebo MNS (Googlujte). Čutora musí být vždy na pásku na levé straně (přes blůzu), pásek ve sponě musí být také speciálně nastaven a poutko pásku musí být 3 cm od jeho konce. Fakt, že na sobě máte pásek nebo MNS znamená, že když jdou dámy čůrat, je to poměrně složité a časově náročné. Znamená to, že když potřebuje na WC, máte výrazně míň času než kluci, musíte pelášit a často si ani nestihnete umejt ruce .
Uniforma má docela dost kapes a jsou daná pravidla, kam si co ukládáte. U nás se to moc neřeší, jen si necháváme volnou kapsu vpravo na kalhotech na vnější straně stehna. Tam patří granát.
Jsou daná i přesná místa, kam se ukládají léky jako morfium atd., aby to spolubojovníci rychle našli, až vás v bojí trefí.
Mimochodem na zdravovědě jsme se učili, že je-li voják zraněn a nemá puls, je resuscitace nepřípustná, protože to zdržuje. :-/
Můj obsah kapes je následující: levá prsní kapsa - špunty do uší na střelby, pravá prsní kapsa - kofein a ibuprofen, levá kapsa na blůze energetický gel, pravá kapsa na blůze sušené ovoce. Kapsa na levé ruce vojenská knížka se stovkou, OP, průkazka pojišťovny v nepromokavém obale. Stovku musíme mít ve vojenské knížce proto, že kdyby se nám něco stalo, abychom měli peníze na ošetření v nemocnici (regulační poplatek).
Čekám na večeři a hádám, že dneska usnu ve frontě na jídlo. Klíží se mi očka a ani druhá kapsle kofeinu nepomohla...
Mějte se bájo a užívejte doby bezrouškové. My se tady furt dusíme...

Podcast DENÍK VOJÍNKY

Chceš se dozvědět víc? Poslechni si podcast Deník vojínky, který je rozšířenou verzí Deníku. Součástí jsou i otázky a odpovědi, které na webu nenajdeš.

Podcast Deník vojínky je k poslechu na těchto platformách:

Image
Image
Image
Image

Office Address

123/A, Miranda City Likaoli
Prikano, Dope

Phone Number

+0989 7876 9865 9

+(090) 8765 86543 85

Email Address

info@example.com

example.mail@hum.com